Minifotbal ZŠ

17.04.2024

V úterý 16. dubna se vybraní chlapci 7.–9. třídy zúčastnili kvalifikačního turnaje na okresní finále v minifotbalu. Turnaj se odehrál na umělém povrchu fotbalového stadionu ve Žďáru nad Sázavou a zúčastnilo se ho celkem 7 družstev ze žďárského okrsku. Naši chlapci byli nasazeni do skupiny společně s II. základní školou z Nového Města na Moravě a se žďárskými ZŠ Palachova a 2. ZŠ na Komenského ulici.

Nejdříve se chlapci utkali se soupeřem z Nového Města, po vyrovnaném zápase jsme byli na konci ti šťastnější a zvítězili v těsném poměru 2:1. Druhý zápas se ZŠ Palachova byl v 1. poločase v režii bohdalovských a vyhráli jsme ho 3:0. Ve druhém poločase již byla hra vyrovnanější, ale soupeři se podařilo pouze zkorigovat výsledek na konečných 3:1. Do třetího zápasu jsme již nastupovali s jistotou vítezství ve skupině a tak na hřišti dostali větší prostor i náhradníci. Přesto se nám podařilo žďárskou 2. ZŠ s přehledem porazit 3:0.V semifinále jsme pak narazili na žďárskou ZŠ Švěrmova, která skončila na druhém místě druhé základní skupiny. Po nešťastném začátku a brzy inkasovaném gólu se nám podařilo tento nepříznivý vývoj otočit a se štěstím jsme vyhráli i poslední zápas 2:1. Touto výhrou jsme si vybojovali přímý postup do okresního finále, které se buse konat v úterý 23.4. ve Velkém Meziříčí.

Chlapcům gratulujeme ke skvělému úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. (foto)