Česko-polské setkání škol

27.05.2024

Ve dnech 23. až 25. května se uskutečnilo už 17. setkání českých a polských dětí tentokrát ve Starych Oborzyskach v Polsku, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. třídy. Po srdečném přivítání si naši žáci prohlídli školu a její blízké okolí. Navečer byla pro české i polské děti připravena diskotéka, kterou si všichni náramně užili. V pátek dopoledne proběhly ve škole společné aktivity dětí, např. výuka tance polonézy, malování triček, vědomostní aktivity atd. Další dovednosti si děti poměřily ve sportovních utkáních - dívky ve hře ringo a chlapci ve fotbale. Odpoledne se vyjelo na výlet do Rogalina, kde si prohlédli známou polskou obrazárnu, výstavu koňských povozů a krásný park v okolí zámku. Během návštěvy jsme společně oslavili neuvěřitelných 20 let existence přátelství obou škol.  Sobotní den byl již ve znamení loučení a návratu domů. Na zpáteční cestě jsme se zastavili ve Wroclawi, které nás uchvátilo svými památkami, architekturou i trpaslíky. Celé setkání bylo velmi milé a vydařené, naši žáci si našli nové kamarády, se kterými jistě zůstanou v kontaktu, a už teď se těšíme na další společné setkání v příštím roce, tentokrát u nás v Bohdalově.
(foto), webstránky polské školy zde