Účast 8. třídy na rekordu

21.06.2024

Sedm žáků 8. třídy se podílelo na vytvoření českého rekordu – největší počet modelů zemědělských zařízení, který vznikl ve čtvrtek 20. června na akci Zetor show 2024. Osmáci vyrobili pět modelů traktorů ze stavebnice Merkur, dřeva, 3D tisku. Zaujal i cukrářský traktor–dort. Celkem se na akci sešlo 249 exponátů a tento rekord byl Agenturou Dobrý den Pelhřimov zapsán do České knihy rekordů. Našim soutěžícím fandili všichni spolužáci, kteří je jeli podpořit do Vysočina Arény v Novém Městě na Moravě.
Na této akci se prezentovala velká řada středních škol z celého Kraje Vysočina. Na programu bylo také Mistrovství republiky jízdy zručnosti traktorem s vlekem, dřevorubecká soutěž Stihl Timbersports, koncert skupiny Mig 21 ... Osmáci získali i podpisy na autogramiádě biatlonisty M. Krčmáře a hokejisty M. Nečase, zastříleli si na laserové střelnici, zapojili se do různých znalostních soutěží a aktivit. Celá akce proběhla za krásného počasí a žáci si to pěkně užili. (foto)